Októberi "Zöld Gasztro" a PTE Zöld Egyetem Program szervezésében

Kedves Egyetemi Polgár!

Szeretettel ajánljuk figyelmébe a PTE Zöld Gasztro programsorozatot a vegetáriánus október jegyében!

Csomagolásmentes Világnap - Együttműködés a RAKUN Dobozközösséggel

Tudtad, hogy szeptember 30-a Csomagolásmentes Világnap?

PTE Zöld Egyetem kérdőív - környezetvédelem és fenntarthatóság

Kedves Munkatársak és kedves Hallgatók! 2022 végére kerül kidolgozásra a Smart University: a PTE digitalizációs és fenntarthatósági stratégiája. Ennek apropóján az egyetem vezetése fontosnak tartja, hogy kikérje a PTE közösség véleményét a környezetvédelem és fenntarthatóság témájában. Kérjük, töltse ki a kérdőívet. Ossza meg véleményét, hogy egy zöldebb, fenntarthatóbb egyetemet építhessünk!

Megalakult a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja

Európai Mobilitási Hét - 2022. szeptember 16-22. - PROGRAMAJÁNLÓ

PROGRAMJAINK

Szakmai Nap - előadás és pódiumbeszélgetés:09.16-án 10:00-12:00 között a PTE ÁOK régi épületének 1. emeleti tanácstermében.

Európai Mobilitási Hét 2022 - szakmai rendezvény az ÁOK-n

A közlekedés az életminőségünk és munkakörülményünk fontos pillére. Nem mindegy ugyanis, hogy mennyi időnket és anyagi erőforrásunkat emészti fel, milyen minőségben töltjük a napi utazásainkat és mennyi környezeti terhelés árán tudjuk ezt megvalósítani. A mobilitás kérdését nem csak globálisan, de itt helyben is az egyik központi kérdéssé emelte egyrészt a pandémia, másrészt tovább fokozza a szénhidrogén árak történelmi léptékben is egyedülálló elszabadulása.

Zöld Kerekasztal a PTE Zöld Egyetem Program szervezésében

A Pécsi Tudományegyetem Zöld Egyetem Program kezdeményezésére 16 szervezet (helyi érdekeltségű cég, intézmény) 24 fő aktív részvételével Zöld Kerekasztal – Zöld brunch esemény került megszervezésre.

"Megoldás a klímaváltozásra" kurzus - Jelentkezés nem hallgatók részére

Tárgyleírás

Műanyagmentes Július 2022

Előzmény: A Plastic Free July, vagyis a Műanyagmentes Július 2011-ben Ausztráliában látott napvilágot, mint figyelemfelkeltő és attitűdváltó kezdeményezés azzal a céllal, hogy a csatlakozók minél kevesebb eldobható műanyagot használjanak. Mára olyannyira kinőtte magát, hogy tavaly már a világ 190 országból több mint 100 millióan vállalták a kihívást.

Passzold vissza Tesó – 2022. tavaszi kampány a PTE Zöld Egyetem Program szervezésében

Passzold vissza Tesó 2022. tavaszi kampány

Negyedik éve fut a „Passzold vissza, Tesó!” elnevezésű, használt mobiltelefon visszagyűjtő kampány, amelyet a Jane Goodall Intézet, a KÖVET Egyesület, az Afrikáért Alapítvány és a Védegylet közösen hirdetett meg. A Pécsi Tudományegyetem 3 éve csatlakozott a kezdeményezéshez.