Száradás és áradás: Patakjaink súlyosbodó klímagondjai egy hidrobiológus szemével

2022. MÁRCIUS 22., KEDD, 17:00

Előadó: Dr. Csabai Zoltán, tanszékvezető, egyetemi docens, PTE Természettudományi Kar Biológiai Intézet, Hidrobiológiai Tanszék

Helyszín: Tudásközpont 0.szint, Konferenciaterem

A vízfolyásaink biodiverzitási forró pontok és egyben a legsérülékenyebb élőhelyek közé tartoznak. A globális éghajlatváltozás, a vízgyűjtőket érintő élőhelyátalakítás és növekvő vízhasználat következtében korábban állandó kisvízfolyásaink hol szokatlanul nagy és gyorsan levonuló villámárvizeket szenvednek el, hol egyre hosszabb időre kiszáradnak, mindezzel komoly stresszhelyzet elé állítva az ott élő élővilágot és közvetve a lakosságot is.

Az egyre intenzívebb hatásoknak hidrológiai, ökológiai, biogeokémiai és szociokulturális nézőpontjait, a lehetséges természetközeli megoldásokat és a közösségi tudományban rejlő potenciált is érdemes számba venni,

ha meg akarjuk érteni az előttünk álló kihívásokat és mérsékelni szeretnénk a mindennapi életünkben is jelentkező negatív hatásokat.

Jöjjön el az előadásra, ismerje meg a problémát és azt is, hogy mit tehet Ön, hogy segítse a kutatásokat!

Facebook esemény: https://fb.me/e/lyAPErsB0