Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk vetélkedő

A 6. alkalommal megrendezett Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk vetélkedő második fordulója, az Ökojáték április 27-én került megrendezésre a PTE Botanikus Kertjében, melynek első online fordulójára három városból, hat intézményből 324 gyermek jelentkezett. Az Ökojátékon 25 óvodás, leendő első osztályos kisgyermek és 64 alsó tagozatos tanuló vett részt. Játékos keretek között ismerkedtek meg a négyfős csapatok a tudatos vásárláshoz kapcsolódóan a Furoshiki csomagolási technikával, fűszernövényekkel. Találós kérdéseket fejthettek meg, kísérleteket végezhettek különböző szappanokkal, kupakképeket alkothattak, logikai társasjátékkal és fejtörő feladványokkal találkoztak a vetélkedő résztvevői. A zsűri tagjai a PTE Botanikus Kert vezetője, a PTE Zöld Egyetem Program programkoordinátora, és a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanárai voltak. Minden résztvevő ajándékban a PTE Rektori Hivatal, a PTE Zöld Egyetem Program és a Mecsekerdő Zrt. által felajánlott ajándékban részesült.

Youtube videó: