14. Pécsi Sürgősségi Napok

„Nyomás a térre! – Hősködj velünk!” – flashmob az újraélesztés megtanulásának népszerűsítéséért

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar szervezésében szeptember 13-14-én kerül sor a 14. Pécsi Sürgősségi Napok nemzetközi konferenciára, ahol az újraélesztés társadalmasítását vizsgálják belga, szerb, német, osztrák, svéd és magyar szakemberek. A Sürgősségi Napok kísérőeseménye, a Nyomás a térre! – Hősködj velünk! című flashmob pénteken 8.45-kor a Széchenyi téren, mintegy 250 diák részvételével és ahol jelen lesz Prof. Bernd Böttinger, a “Kids save Lifes” európai akció elindítója.

A flashmob az újraélesztés megtanulásának fontosságára hívja fel a figyelmet. A könnyen elsajátítható technika révén életeket lehet menteni, ha az arra rászoruló még a mentők kiérkezése előtt segítségnyújtásban részesül; ezt a fajta tudást érdemes minél fiatalabb korban mélyen elsajátítani, hogy szükség esetén magabiztosan alkamazhatóvá váljon, és ne féljünk segíteni.

A teljes cikket elolvashatja az alábbi csatolmányban.