PhotoSynth

photoSynth

Önellátó elektronikus művészeti szimpózium

Pécs, 2018. június 13-16.

A miniatürizált technológiai eszközök és a velük ellentétes, makro-méretű gazdasági problémák korában ugyanígy kiálthatnánk fel, amikor azt keressük, hogyan lehetne egyszerre felhasználni és előállítani az elektromos energiát. Valószínűleg lehetnek természetközeli (?) megoldások arra, hogy külső források nélkül, önellátóan hozzunk létre elektronikus vagy digitális alkotásokat! A szimpózium ezeket a megoldásokat keresi.
A photoSynth szimpózium célja, hogy önellátó (nap-, mozgás-, szél-, hő- stb.- energiával működő) elektronikus alkotásokat gyűjtsön össze és mutasson be az érdeklődők számára. A leginkább független műformát keressük az elektronikus művészet olyan területein mint hang-, média-, installációs művészet, hálózati projektek, videó.

Programterv:

• június 13. 10-12h: The Anonymous Anthropocene workshop #1. (John-Patrick Ayson, State University of New York - Buffalo) • 13-15h: Minimal power - maximum noise! workshop - Vincze Ferenc, Kelemen Márton (PTE-MK) • 16-18h: Programterv ismertetése, prezentációk
  • június 14. 10-12h: Előadások: Bori Bálint (Berlin), Scott Smallwood (University of Alberta), Kertész Krisztián (BP), Kovács Balázs (PTE-MK) • 13-15h: The Anonymous Anthropocene workshop #2. (John-Patrick Ayson) • 16-18h: Ralf Schreiber (Köln) workshop-ja
  • június 15. 10-12h: Előadások: Ralf Schreiber, John-Patrick Ayson, Magnus Bjerk és Namia Leigh (Berlin) • 14-16h: Eco-pet meeting workshop - Bánházi Abigél (PTE) • 16-17h: Önellátó ketyerék felvonulása a Nádor Galéria - Szabadkikötő útvonalon • 17h- Field Record Day (Szabad- kikötő)
  • június 16. 13-19h: photoSynth kiállítás és workshop-piknik a Balokány Ligetben

Helyszínek:

• PTE Művészeti Kar Zsolnay E33/-110. terem
  • PTE MK Zsolnay E33. épület udvar
  • Nádor Galéria előtti placc
  • Szabadkikötő
  • Balokány Liget

Regisztráció:

A workshop-okon történő közreműködés ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, ami a photosynth@hangfarm.hu címre küldött levéllel lehetséges.

Szervezők:

• PTE-MK Elektronikus Zenei szakirány

• Moiré Kulturális Egyesület

• Hangfarm / Ellend

Kapcsolattartó személy:

Kovács Balázs, email: kovacs.balazs@pte.hu, tel. 20-2331867

Bővebb leírás, aktuális programterv-verzió és alkotói pályázat a weboldalon található!

támogatóink: ÚNKP • Erősödő Civil Közösségek • Nemzeti Együttműködési Alap