"Passzold vissza, Tesó!" - őszi mobiltelefon visszagyűjtő kampány

Negyedik éve fut a „Passzold vissza, Tesó!” elnevezésű, használt mobiltelefon visszagyűjtő kampány, amelyet a Jane Goodall Intézet hirdetett meg, és amelyhez a Baranyai Virtuális Erőmű Program (BAVEP partnerek: Pécsi Tudományegyetem, Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft., Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata, Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, Baranya Megyei Önkormányzat, Pécsi Egyházmegye, Pécsi Leőwey Klára Gimnázium) keretében csatlakozott a PTE is.

Az idei második kampányszakasz 2021. szeptember 22– én indul és november 22– ig tart.

Az együttműködő szervezetek célja a kampánnyal, hogy minél több adatmentes, már nem használható mobilkészüléket, GPS-t vagy táblagépet és ezekhez használt töltőket vegyenek át adományként, elősegítve ezzel a körforgásos gazdaságot, és segítve ezáltal a kongói főemlősök élőhelyének megmentését és a helyi közösségek életét.

A gyűjtőpontok listáját megtalálja a csatolmányok között.

Ajánljuk szíves figyelmébe az alábbi, Dr. Jane Goodall motiváló szavait is magában foglaló videótnkat:

„Minden egyes cselekedet számít. Minden nap, minden ember tehet a változásért!”    Dr. Jane Goodall

Gyűjtőpontok:  Célközönség                                                         (Ki dobhatja be adott helyszínen a gyűjtődobozba a mobilkészüléket, GPS-t vagy táblagépet?)
1. PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda (Babits Gimnázium) - Főbejárat mellett 7633 Pécs, Veress Endre u. 15. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
2. PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája (Deák Gyakorló) - Portával szemben 7624 Pécs, Őz u. 2. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
3. PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskolája (1-es Gyakorló) - Portával szemben 7624 Pécs, Alkotmány u. 38. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
4. PTE Rektori Kabinet - Portával szemben 7622 Pécs, Vasvári Pál utca 4. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok, partnerintézmények, cégek munkatársai)
5. PTE Kancellária/ PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar - Porta mellett 7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1/b. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok, partnerintézmények, cégek munkatársai)
6. PTE Egészségtudományi Kar - Főbejárat mellett 7621 Pécs, Vörösmarty u. 3.
Apáca utcai bejárathoz
ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
7. PTE Gyógyszerésztudományi Kar - Főbejárat mellett 7624 Pécs, Rókus u. 2. M.ép. Fsz. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
8. PTE Természettudományi Kar/PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar - Főbejárat mellett 7624 Pécs, Ifjúság útja 6.  ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
9. PTE Általános Orvostudományi Kar - Főbejárat mellett 7624 Pécs, Szigeti út 12. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
10. PTE Műszaki és Informatikai Kar, Kari Könyvtár - Bejárat mellett 7624 Pécs, Boszorkány út 2. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
11. PTE Állam- és Jogtudományi Kar - Főbejárat mellett 7622 Pécs, 48-as tér 1.

ZÁRT célcsoport

(Egyetemi polgárok)

12. PTE Közgazdaságtudományi Kar - Főbejárat mellett 7622 Pécs, Rákóczi út 80. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
13. PTE Művészeti Kar, E-33 épület - Főbejáratnál, portával szemben 7630 Pécs, Zsolnay Vilmos út 16. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
14. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium - Portával szemben 7621 Pécs, Szent István tér 8-10. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
15. Pécsi Egyházmegye 7624 Pécs, Szent István tér 23. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
16. PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont, 0. szinten Regisztráció mellett 7622 Pécs, Universitas utca 2/a NYÍLT célcsoport                                        (Könyvtár szolgáltatásai iránt érdeklődők)
17. Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara - Portával szemben 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.

(Minden érdeklődő)

18. Ökováros-Ökorégió Alapítvány  7624 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 12. (volt Pepita)

(Minden érdeklődő)

19. Pécs Pont - Tourinform Iroda 7621 Pécs, Széchenyi tér 1.

(Minden érdeklődő)

20. Made in Pécs Café 7621 Pécs, Kazinczy utca 1.

(Minden érdeklődő)

21. Pécs Zoo 7635, Pécs Ángyán J. u.1.

22. Mecsextrém  Park- Pénztár 7628 Pécs, Árpádtető

23. Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 7100 Szekszárd,
Arany János u. 23-25. 3. emelet

(Minden érdeklődő)

24. Somogyi Kereskedelmi és Iparkamara 7400 Kaposvár, Anna u. 6.

Youtube videó: