Passzold vissza, Tesó!

Negyedik éve fut a „Passzold vissza, Tesó!” elnevezésű, használt mobiltelefon visszagyűjtő kampány, amelyet a Jane Goodall Intézet hirdetett meg, és amelyhez a Baranyai Virtuális Erőmű Program (BAVEP partnerek: Pécsi Tudományegyetem, Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft., Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata, Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, Baranya Megyei Önkormányzat, Pécsi Egyházmegye, Pécsi Leőwey Klára Gimnázium) keretében csatlakozott a PTE is.

Az idei első kampányszakasz 2021. május 1– én indult és június 30– ig tart, azonban az iskolai évzárásra tekintettel 06.05-ig a Környezetvédelmi Világnapig hirdetjük meg.

A kampány egyre népszerűbb, 2018 óta több mint 640 helyszínen, összesen 2,5 tonna mobiltelefont gyűjtöttek a résztvevők.

Az együttműködő szervezetek célja a kampánnyal, hogy minél több adatmentes, már nem használható mobilkészüléket, GPS-t vagy táblagépet és ezekhez használt töltőket vegyenek át adományként, elősegítve ezzel a körforgásos gazdaságot, és segítve ezáltal a kongói főemlősök élőhelyének megmentését és a helyi közösségek életét.

Mobiltelefonjainkhoz olyan ásványok szükségesek, melyek kitermelése súlyos környezetvédelmi veszélyekkel jár, ráadásul a munkát gyakran rabszolgasorba kényszerített gyerekek végzik. Ilyen a koltán bányászat is, mely Afrika szívében gorilla-populációk élőhelyét dúlja fel. Az esőerdők irtása kézenfogva jár az orvvadászattal, melyek együtt fokozottan védett fajokat sodornak a kihalás szélére.

Gondolja végig, hogy szüksége van-e új telefonra, hozza el régi telefonját a gyűjtőpontokra! A körforgásos gazdaság elvei szerint a visszagyűjtött telefonokból a feldolgozás során kinyert fémek újrahasznosításra kerülnek.

"Minden egyes apró cselekedet számít. Minden egyes ember, minden egyes nap és minden egyes percben tehet azért hogy jobb legyen a világ." - Dr.Jane Goodall

Gyűjtőpontok: "Passzold vissza Tesó!" Célközönség                                                         (Ki dobhatja be adott helyszínen a gyűjtődobozba a mobilkészüléket, GPS-t vagy táblagépet?)
1. PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda (Babits Gimnázium) - Főbejárat mellett 7633 Pécs, Veress Endre u. 15. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
2. PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája (Deák Gyakorló) - Portával szemben 7624 Pécs, Őz u. 2. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
3. PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. Számú Általános Iskolája (1-es Gyakorló) - Portával szemben 7624 Pécs, Alkotmány u. 38. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
4. PTE Kancellária - Porta mellett 7633 Pécs, Szántó K. J. u. 1/b. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
5. PTE Rektori Kabinet - Portával szemben 7622 Pécs, Vasvári Pál utca 4. ZÁRT célcsoport                                        (Egyetemi polgárok)
6. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium - Portával szemben 7621 Pécs, Szent István tér 8-10. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
7. Pécsi Egyházmegye 7624 Pécs, Szent István tér 23. ZÁRT célcsoport                                        (Intézmény tanulói és dolgozói)
8. PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont, 0. szinten Regisztráció mellett 7622 Pécs, Universitas utca 2/a NYÍLT célcsoport                                        (Könyvtár szolgáltatásai iránt érdeklődők)
9. Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara - Portával szemben 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.

NYÍLT célcsoport

(Minden érdeklődő)

10. Ökováros-Ökorégió Alapítvány  7624 Pécs, Zsolnay Vilmos utca 12. (volt Pepita)

NYÍLT célcsoport                                         (Minden érdeklődő)