Ökobarátok Tehetséggondozó Műhely

A Nemzeti Tehetség Programnak köszönhetően természettudományos tehetséggondozó műhely került létrehozásra a PTE Zöld Egyetem Program szellemiségét tükrözve a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. számú Általános Iskolája és a PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája 1-2. évfolyamos tanulóinak a 2022-2023-as tanévben. Cél a környezetbarát magatartás és a fenntarthatóság szemléletének alakítása, formálása volt. A tevékenységek során a tanulók kísérleteket, kutatásokat, játékos feladatokat végeztek, digitális alkotásokat hoztak létre. A gyerekek bepillantottak a robotika és a programozás világába is. A foglalkozások témájában elmélyülve a tanulók cselekvési terveket dolgoztak ki bolygónk védelmének és megóvásának érdekében. A tanultakat és a tapasztaltakat családjukhoz is eljuttatták. A tanulókra pozitív hatással bírtak a foglalkozások. Nem csak a saját osztályközösségükbe, de a családjaikhoz is eljutott a foglalkozásokon tanult tartalom. Szokásrendjükbe épült a szelektív gyűjtés, a tudatos vásárlás, a vízzel és az energiával történő takarékosság, a levegő tisztaságának fontossága, a növények és az állatok védelme, az ezzel kapcsolatos felelősségtudatos gondoskodás. A terepmunkákat a tanulók mindig nagy izgalommal várták. Ezek egyfajta relaxációt, feltöltődést is biztosítottak számukra. A kísérletek, a kutatómunkák, a digitális tevékenységek, a mérések, a programozás, mind hozzájárultak az érdeklődésük fenntartásához a témában.

Youtube videó: