Környezetünk, egészségünk, közös jövőnk vetélkedő

A Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. számú Általános Iskolája az idei tanévben ötödik alkalommal rendezte meg a Környezetünk- egészségünk- közös jövőnk vetélkedőt. A verseny célja, hogy a gyermekeket már egészen pici kortól arra tanítsák, hogy környezettudatosan, fenntartható módon éljenek.

Az első – online – fordulóra 3 városból 65 csapat, 260 gyermek nevezett. Az óvodás és az 1-2. évfolyamosok ökoházat építettek legóból. Ötletes, színpompás alkotások születtek.

Az első forduló díjazottjai elérhetők: https://gyak1.pte.hu/hu/node/492

A második fordulóra 2022. április 28-án, a Fenntarthatósági Témahéten került sor a PTE Botanikus Kertben. Ökojáték keretében, négy fős csapatokban játékos feladatokat teljesítettek óvodás kortól 4. osztályos korig a gyermekek.

Az Ökojátékban 14 csapat vett részt, az alábbi intézményekből:

• Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 1. számú Általános Iskolája
  • Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája
  • PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Óvodája
  • Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Gyakorlóóvoda
  • Sportóvoda Pécs
  • Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

A vetélkedőről készült felvételek az alábbi linkeken tekinthetők meg:

Youtube videó: