Jubileumi liget

Az Ökováros-Ökorégió Alapítvány a BIOKOM NKft-vel együttműködve 6 éve szervezi a városi faültetési programot minél szélesebb társadalmi rétegek bevonásával. Ebben az évben a városi faültetési program helyszíne a Tüskésréten kialakításra kerülő Tudásliget (Jubileumi-liget), a PTE alapításának 650. évfordulójának kapcsán. A közösségi faültetés elsősorban egyetemi hallgatók és oktatók bevonásával történik.

645 fa várta, hogy az egyetemalapítási jubileum jegyében többre egészüljön ki: a Tüskésréten ma ültették el az utolsó ötöt. Bódis József rektor, Páva Zsolt polgármester, Kővári János képviselő a civil szervezetek képviseletében, és az egybegyűlt egyetemi polgárok platánokat, Udvardy György megyéspüspök pedig mandulafát ültetett. A liget püspöki áldásban is részesült. Itt került sor az Élet Fája-díj átadására is, melyet idén a PTE Janus Pannonius Közgazdaságtudományi Szakkollégiuma érdemelt ki.