Föld Napja vetélkedő a Deák suliban

Az idei Föld napja megemlékezést 2018. április 24-én rendezték meg a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Óvoda Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája tagintézményében, melynek idei különlegessége, hogy a délutáni vetélkedőkre meghívták az összevont intézmény másik tagintézményének felső tagozatos vendégcsapatait is. A három részből álló vetélkedőn először játékos írásbeli feladatsort oldottak meg az 5., 6., 7. és 8. osztályos tanulókból álló vegyes korosztályú csapatok, melynek tagjai más-más emléknyomokkal érkezve, közös gondolkodással, és az összedolgozás módszerével remek megoldásokat alkottak. A második részben az egyetemről érkezett oktatói és hallgatói kvízjáték varázsolta el a gyerekeket, majd az elődöntő eredményhirdetése után a két tagintézmény legeredményesebb csapata vetélkedett a „Földünk, szeretlek!” játék keretében. A zsúfolásig megtelt teremben jó volt látni a két tagintézmény lelkes szurkolótáborát, valamint a teljes összpontosítással vetélkedő játékosokat, akik közös erővel küzdöttek egyelőre a vetélkedőn elérhető sikerért, és remélhetőleg az élet színpadán is ezt folytatják nap nap után, ahol a tét a Föld, azaz az emberek, vagyis az életben maradásunk sikere.

Az eseményen készült fotókat megtekinthetitek a galéria menüpont alatt.