30 országból vehetnek részt a PTE klímavédelmi online konferenciáján

A Nemzetközi Visegrádi Alap által támogatott V4GU projektet a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a Zöld Egyetem program támogatása érdekében dolgozta ki. A PTE célja az éghajlatváltozással kapcsolatos információk – okok, hatások, teendők – közérthető formában történő megosztása minél több emberrel, elsődlegesen húszezer hallgatójával és több mint hétezer dolgozójával. Az Egyetem a partnereit a V4GU projekthez a hálózat Duna Régióba tartozó országainak legsikeresebb zöld egyetemei közül választotta ki, garantálva ezáltal, hogy minden résztvevő értékes tapasztalatokat tud majd megosztani a környezettudatos életmód és a létesítmény-üzemeltetés terén. Kedden nemzetközi online konferenciát tartanak a témakörben, a PTE szervezésében.

Részletek és kontakt a csatolt anyagban.