Zöld Kerekasztal a PTE Zöld Egyetem Program szervezésében

A Pécsi Tudományegyetem Zöld Egyetem Program kezdeményezésére 16 szervezet (helyi érdekeltségű cég, intézmény) 24 fő aktív részvételével Zöld Kerekasztal – Zöld brunch esemény került megszervezésre. A rendezvény fő célja volt, hogy az ENSZ 17 Fenntartható Fejlődési Céljának megvalósítását és elérését elősegítő fejlesztések iránt elkötelezett pécsi intézmények, cégek, szervezetek részvételével kialakításra kerüljön Zöld Kerekasztal, ahol rendszeresen lehetőség nyílik a fenntarthatóság területén végzett jó gyakorlatok megosztására, új megközelítések megismerésére, valamint együttműködési lehetőségek feltérképezésére, közös akciók szervezésére annak érdekében, hogy a fenntarthatósági célokat szolgáló fejlesztések minél szélesebb körben elterjedjenek.

A rendezvényen résztvevő intézmények, cégek:

• Pécsi Tudományegyetem
  • Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara
  • BAT Pécsi Dohánygyár
  • BIOKOM Pécsi Környezetgazdálkodási Kft.
  • Dél-Kom Nonprofit Kft.
  • InnoTeq Kft.
  • Kontakt-Elektro Kft.
  • Körber Hungária
  • LAFARGE Cement Magyarország Kft.
  • Pannon Hőerőmű Zrt.
  • Pécsi Sörfőzde
  • Pécsi Vagyonhasznosító Zrt.
  • PÉTÁV Pécsi Távfűtő Kft.
  • Rovitex Homedeco Kft.
  • Tettye Forrásház Zrt.
  • Tükebusz Zrt.

A Zöld Kerekasztal rendezvényen elindult egy közös gondolkodás a fenntarthatóságról, bátorítva a helyi intézményi szereplőket, üzleti vállalkozásokat arra, hogy olyan értékeket kövessenek a mindennapos döntéseikben és olyan kezdeményezéseket, programokat szervezzenek közösen, amelyek biztosítják a régió fenntartható fejlődésének elérését, ezzel is elősegítve a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Keretstratégia felelősségrendszerében megfogalmazottak megvalósulását. A PTE kutatóegyetemi pozíciója erősítése mellett célul tűzte ki, hogy zöld iránytűként a tágabb régió meghatározó innovációs centrumává váljon. Ennek érdekében törekszik kiterjeszteni nemzetközi és hazai kapcsolatrendszerét nemcsak a tudományos intézetek és partner egyetemek, hanem a gazdasági élet minél több szereplője felé is.

További információ:

Kulcsár Tünde, PTE Zöld Egyetem Program – programkooordinátor, kulcsar.tunde@pte.hu

Levél Csapda