A PTE Zöld Egyetem Program szellemiségében vettek részt és gyűjtötték a szemetet a PTE Gyakorló Iskolái az idei "TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért!" akcióban

Idén 11. alkalommal került megszervezésre a „TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért” program, ami hazánk legnagyobb önkéntes szemétszedési akciója. A korábbi évekhez hasonlóan a PTE Gyakorló Iskolái is részt vettek e nemes kezdeményezésben a PTE Zöld Egyetem Program filozófiáját követve. Az akció célja elsősorban felhívni a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a gyerekek, a szülők és a pedagógusok körében egyaránt. Az iskolák tanulói jókedvűen tisztogatták a környező utcákat, munkájuk gyümölcseként több zsáknyi háztartási hulladéktól tisztították meg a területeket. Ugyanakkor a közös szemétszedés növelte a környezettudatosságot a gyerekekben és felhívta a figyelmet arra, hogy együtt kell tennünk a környezetünkért.

Galéria:

PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Deák Ferenc Általános Iskolája