Megújuló szelektív hulladékgyűjtés a PTE-n

Új, fém hulladékgyűjtő edények, új gyűjtési rend!

Megújítja a szelektív hulladékgyűjtést a Pécsi Tudományegyetem: új típusú, fém anyagú szelektív hulladékgyűjtő edények kerülnek ki az egyetemi épületekbe.

A korábban kihelyezett kartonpapírból készült szelektív hulladékgyűjtők helyére kerülnek az új edények.

Decsi István kancellár az átalakítás kapcsán elmondta: „Szeptember végétől már találkozhatnak az egyetemi polgárok az új szelektív hulladékgyűjtő edényekkel, melyeken pontosan fel lesz tüntetve, hogy mely hasznosítható hulladék gyűjthető benne. A bizalmas jellegű iratokkal kapcsolatos eljárási rend változatlan: azok a korábbiakban megszokottak szerint, iratmegsemmisítést követően, ledarált állapotban kerülhetnek a szelektív hulladékgyűjtőkbe.”

Az arculatváltással párhuzamosan a hulladékgyűjtés rendje is átalakul. Az eddigi gyakorlat szerint külön edénybe kerültek a különböző anyagú hasznosítható hulladékok. Az új rendszerben – igazodva a közszolgáltató hulladékgyűjtési és szállítási metodikájához – a papír, a műanyag és a fém hulladék egybegyűjthető, vegyesen.

Youtube videó:
Levél Csapda