Fenntarthatóság Hete a PTE-n: ajándékot érnek a szelektíven gyűjtött alumínium italdobozok

Április 24-28. között rendezik meg a Fenntarthatóság hetét a világ 21. legzöldebb felsőoktatási intézményének választott Pécsi Tudományegyetemen, melynek fókuszában a megfelelő tudatossággal kezelve gyakorlatilag számtalanszor újrahasznosítható csomagolóanyag, az alumínium áll. A PTE Zöld Egyetem program keretében megvalósuló hét során a pécsi orvoskaron felállítják a Nagy Alumíniumgyűjtő Falat, ahová egész héten lehetőség lesz bedobni az üres alumínium italdobozokat, a szelektíven gyűjtők ráadásul ajándékot is kapnak.

A PTE és a Hell Energy Magyarország Kft. együttműködésében zajló esemény az alumínium szelektív gyűjtésének fontosságára kíván rámutatni, hangsúlyozva, hogy a széles körben alkalmazott könnyűfém lényegében örökéletű csomagolóanyag: 100%-ban, minőségromlás nélkül újrahasznosítható.

Forrás és teljes cikk elérhető az PTE ÁOK weboldalán.

Levél Csapda