Baranya Megyei Környezetvédelmi Díjjal jutalmazták a PTE Zöld Egyetem projektet

A megye gazdaságának legjobbjait díjazták a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara (PBKIK) szervezésében február 14-én. Az eseményen Baranya Megyei Környezetvédelmi Díjjal jutalmazták a PTE Zöld Egyetem projektet.

A Zöld Egyetem projekt elismerésének indoklásában szerepel, hogy a „Zöld Egyetem” gondolat komplex rendszer, mely magában foglalja az épített környezetet, a környezettudatos üzemeltetést, az ehhez kapcsolódó attitűdök kialakítását, valamint az oktatási, kutatási háttér megteremtését. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetemen közel 200 kurzus foglalkozik környezeti kérdésekkel és fenntartható fejlődéssel. Jelentős összegeket fordítanak kutatásokra, és a témában készült publikációk száma is jól mérhető.

A díjat Prof. Dr. Miseta Attila, a PTE rektora vette át.

A cikk teljes terjedelemben megtalálható az UnivPécs oldalán.

Levél Csapda