8. Nemzetközi (virtuális) workshop az UI GreenMetric egyetemi világranglistáról (IWGM 2022)

A Pécsi Tudományegyetem részt vett a UI GreenMetric World University Rankings Network által 2022. szeptember 27-én megrendezésre kerülő 6. Irányító Bizottsági ülésen.  Az Irányító Bizottsági ülés Prof. Dr. Ing. Chin-Lung Chang Elnök Úr köszöntőjével indult, az esemény házigazda egyeteme – National Pingtung University of Science & Technology – részéről. Majd a UI GreenMetric WUR képviseletében Prof. Dr. Ir. Riri Fitri Sari M.Sc., MM. Elnök Asszony és Dr. Junaidi Alelnök Úr köszöntőjével folytatódott. Utalás történt az előző nemzetközi workshop-okra vonatkozóan és arra, hogy a tavalyi UI GreenMetric World University Rankings rangsorban már közel 1000 egyetem mérettette meg magát. Szó esett az idei évben várható programokról, együttműködésekről. A Pécsi Tudományegyetem részt vesz a UI GreenMetric WUR Network keretében, a fenntarthatóság témakörben 2. online kurzus kidolgozásában. Ezt követően a nemzeti koordinátorok által készített Jelentésben foglaltakról folyt a tanácskozás. A PTE képviseletében Kulcsár Tünde számolt be a PTE fenntarthatósággal kapcsolatos törekvéseiről.

2022. szeptember 28-29-én online formában került megrendezésre a 8th International Workshop on UI GreenMetric World University Rankings (IWGM 2022). A workshop keretében párhuzamos szekciókban történt a jó gyakorlatok megosztása a rendezvény 2 napján, programot. A Pécsi Tudományegyetem részéről dr. Glied Viktor tartott előadást „Every green step counts” címmel és osztotta meg gondolatait a többi fenntartható fejlődésért elkötelezett egyetem munkatársaival.